Kuka Hizmeti

Tıkanıklıkların açılması için çok sayıda araç ve yöntem vardır. Bunlardan birisi ise kuka hizmeti diyebiliriz. Prensip olarak diğer kanal açma işlemleriyle kıyaslandığında farklı bir noktadadır. Keza önce pisliğin ve tıkanıklığın giderilmesinden ziyade yüksek basınçla verilen tazyikli su tıkanıklığı açmak için kullanılır. Tabi bunun için özel kuka araçlarında bulunan ekipmana ihtiyaç vardır. Mevcut ekipman uzun bir boruya sahiptir ve ucunda nozul ismi verilen bir aparat vardır.

Nozul borunun ucunda tamamıyla kanalın açılması ve borunun ilerlemesini sağlamak ile görevlidir. Tazyikli suyun basınçla verilmesiyle tıkanıklık tamamıyla açılarak ortadan kaybolur. Sonrasında ise suyun sorunsuz şekilde akması sağlanır. Aynı yöntem atık su giderleri ya da kanalizasyonlar içinde kullanılabilir. Burada akışın sağlıklı şekilde sağlandığından emin olunur. Kanal açma başlığına sahip kuka aracı işini bitirdikten sonra tercihen kanal görüntüleme işlemi yapılabilir. Tıkanıklığın tam manasıyla giderilmiş olunduğundan emin olmak gerekir.

Kuka Aracı Görüntüleme Sistemi
Aynı zamanda görüntüleme sistemleriyle olası tahribatın tespiti ve onarımı mümkün olur. Profesyonel şirketler kuka hizmeti kapsamında yalnızca araçla yüksek basınçlı su değil aynı zamanda sonrasında da bu tip hizmetleri sunmaya devam ederler. Profesyonelliği gerekliliklerini bilen ve buna uygun hizmet standartları sunan şirketler birçok alanda kuka hizmeti tahsis etmektedirler. Bireysel anlamda kullanılmamasına karşılık daha büyük projelerde kaçınılmaz bir tercih sebebidir. Bilhassa belediyeler mevcut tıkanıklıkları açmak için sık sık kullanırlar.
Kuka Aracı ile Tıkanıklık Giderme
Aynı zamanda kuka hizmeti sonrasında tıkanıklık giderildiğinde pisliklerin çekilmesi mümkündür. Bunun için yalnızca kuka aracı devre dışı bırakılıp vidanjöre geçilir. Vidanjör ise tazyikli suyun parçaladığı pislikleri vakum yoluyla tankerine çeker. Bu şekilde tıkanıklığın kaynağı olan pislik, tortu ve çözeltiler kanaldan alınmış olur. Tüm bu işlemlerin yapılmasıyla kanal açma işlemi kuka hizmeti sayesinde kolayca yapılmış olur. Farklı metotlarla bir arada kullanılması ve pratik oluşu kullanım amaçları arasında ilk sırada yer alır.

Hemen Arayın